Ubiquiti 24V 12W Gigabit POE Power Adaptor - POE-24-12W-G
Ubiquiti POE-24-12W-G
Ubiquiti 24V 12W Gigabit POE Power Adaptor - POE-24-12W-G Main Image
Ubiquiti 24V 12W Gigabit POE Power Adaptor - POE-24-12W-G package contents
Ubiquiti 24V 12W Gigabit POE Power Adaptor - POE-24-12W-G product
box
Ubiquiti 24V 12W Gigabit POE Power Adaptor - POE-24-12W-G inside view
On Order
0 available Shipping today cut off.
Still available 200 arriving 22-May-2026 Click for more information
Login to preorder
Notify me
3 customer reviews:
Choose from the following product options:
Extended Warranty  Extended warranty - covering hardware & software failure.
Availability:On Order
Linitx Quick Code # 14198 You can use the quick code in the search box
Manufacturer SKU: POE-24-12W-G
EAN: 0810354023002
Manufacturer: Ubiquiti Inc
window dressing ||||
Ubiquiti POE Gigabit Power Adaptor POE-24-12W-G
The Ubiquiti PoE Power injector is used to supply all the equipment that supports PoE passive 24V (eg RouterBoard, Ubiquiti and others).
Specification:
  • Output power: 24 V
  • Output Wattage: 12W
  • Input voltage: 90 - 260 V
  • Frequence voltage: 50 Hz
  • Max output current: 0.5 A